Nieuwsbericht

Code oranje voor storm Ciara

10 februari 2020

Op zondag 9 februari trok storm Ciara over Nederland. Voor deze storm werd code oranje uitgegeven door het KNMI. De hoogste windstoot werd gemeten op de Waddeneilanden: 129 kilometer per uur op Vlieland. Het was voor het eerst dat een storm in Nederland een naam kreeg.

Windstoten

De storm trok via Schotland naar het zuiden van Noorwegen. Het behorende windveld zorgde voor (zeer) zware windstoten in Nederland op zondagmiddag – en avond. In de kustprovincies werden windstoten van circa 120 kilometer per uur gemeten. Ook in het binnenland werden er forse windstoten geregistreerd, bijvoorbeeld 99 kilometer per uur in Maastricht. In Overijssel werd de laagste maximale windstoot genoteerd (Heino, 84 kilometer per uur).

Naamgeving

Het is voor het eerst dat een storm in Nederland een naam kreeg. Stormen krijgen sinds vorig jaar een naam als het KNMI een code oranje of code rood voor windstoten uitgeeft. Het KNMI  werkt samen met de Britse en Ierse weerdiensten in de naamgeving van stormen, omdat in ons land stormen meestal uit het westen komen. De naam Ciara is een keuze van de Ierse weerdienst geweest.

Foto: Tineke Dijkstra

Recente nieuws- en klimaatberichten

  1. Een Extreem Rapport

    Zo had het kunnen gaan. Maar zo ging het niet. Met deze zinnen starten de negen weersextremen die...

    12 december 2025 - Nieuwsbericht
  2. Regenval Zuidoost-Azië verergerd door klimaatverandering

    De regenval van eind november in Sri Lanka, Indonesië en Maleisië was heviger door klimaatverande...

    11 december 2025 - Klimaatbericht
  3. CO2 stijgt steeds sneller

    Meer CO2 in de lucht geeft meer opwarming. Ondanks dat de gevaren van klimaatverandering al tient...

    10 december 2025 - Klimaatbericht
  4. KNMI-klimaatgedicht

    Bijna 5 december, tijd voor een nieuw gedicht, vol feiten waar we over hebben bericht.

    04 december 2025 - Klimaatbericht
Toon alle nieuws- en klimaatberichten